Rejestracja w Urzędzie Pracy – od A do Z

praca gorlice rejestracja w urzedzie

Jeśli masz problem ze znalezieniem pracy w Gorlicach, szeroka oferta Powiatowego Urzędu Pracy pomoże Ci wrócić na rynek zatrudnienia. Jednak korzystać ze wszystkich form wsparcia oraz aplikować na oferty pracy z urzędu w Gorlicach mogą jedynie zarejestrowane osoby bezrobotne. Jak się zarejestrować w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gorlicach?

Problemy ze znalezieniem pracy w Gorlicach? Urząd pracy pomoże

Regularnie aplikujesz na oferty pracy z Gorlic i okolic miasta, ale nie otrzymujesz zbyt wielu odpowiedzi? A może rekruterzy zapraszają Cię na rozmowę, ale nigdy nie przeszedłeś tego etapu? Jeśli masz problemy z samodzielnym znalezieniem zatrudnienia i nie wiesz, z czego one wynikają, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy urzędu pracy. Gorlice mają do zaproponowania wiele ofert pracy. Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami poszukującymi pracowników. 

Firmy chętnie zgłaszają się do urzędu zatrudnienia, bo za stworzenie miejsca pracy dla osoby bezrobotnej otrzymują różne dofinansowania. W ten sposób zyskują nie tylko pracownika, ale także zatrudniają go niższym kosztem. Osoba bezrobotna ma natomiast okazję stawiać skuteczne kroki na rynku pracy. Korzyść jest obopólna. 

Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach — oferty pracy dla bezrobotnych. Jak się zarejestrować?

Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach prowadzi własną bazę ofert, z którymi do tej instytucji zgłaszają się lokalni przedsiębiorcy szukający pracownika. Jednak aplikować na rzeczone oferty zatrudnienia mogą jedynie osoby bezrobotne zamieszkujące Gorlice i powiat gorlicki. Trzeba się również zarejestrować w bazie urzędu. Jak to zrobić? Opcji jest kilka. Najwygodniejsza nie wymaga wychodzenia z domu. 

Zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gorlicach jako osoba pozostająca bez zatrudnienia można w każdym momencie używając strony internetowej https://www.praca.gov.pl/eurzad/strona-glowna. Użytkownik potrzebuje jedynie dostępu do Internetu oraz Profilu Zaufanego. Na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Gorlicach znajduje się także szczegółowa instrukcja elektronicznej rejestracji. Można ją znaleźć pod tym linkiem: https://gorlice.praca.gov.pl/dla-bezrobotnych-i-poszukujacych-pracy/rejestracja-w-urzedzie/instrukcja-elektronicznej-rejestracji

Co więcej, pracownicy urzędu pracy w Gorlicach przygotowali również instrukcję tego, jak założyć Profil Zaufany, potrzebny do rejestracji jako osoba bezrobotna. Ta instrukcja jest dostępna tutaj: https://gorlice.praca.gov.pl/dla-bezrobotnych-i-poszukujacych-pracy/rejestracja-w-urzedzie/profil-zaufany. Elektroniczny sposób rejestracji to najprostsza i najwygodniejsza forma zyskania możliwości aplikowania na oferty pracy urzędu w Gorlicach, ale niejedyna. 

Osoby, które chcą porozmawiać z pracownikami urzędu twarzą w twarz, wciąż mogą to zrobić. Muszą jednak pamiętać, że Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach przyjmuje interesantów w dni robocze w godzinach od 7:30 do 14:30. Przed osobistą wizytą w placówce trzeba się także umówić telefonicznie. Można to zrobić, dzwoniąc pod następujące numery telefonów: 18 352-19-99 lub 18 352-28-78 wew. 266. 

Nie tylko pośrednictwo pracy — inne formy wsparcia od urzędu pracy w Gorlicach

Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach mieści się przy ul. Michalusa 18, jednak przed osobistą wizytą w placówce warto najpierw do niej zadzwonić lub sprawdzić informacje dostępne na stronie internetowej urzędu. Pozwoli to uniknąć wizyty, podczas której i tak niczego nie załatwimy, bo na przykład nie weźmiemy ze sobą wymaganych dokumentów. Wcześniejsze zasięgnięcie informacji pozwoli się lepiej przygotować i działać skutecznie. 

Na stronie https://gorlice.praca.gov.pl/ znajduje się nawet formularz, który pozwala przesłać swoją wiadomość do pracowników urzędu. Form zdalnego kontaktu jest zatem kilka. Warto z nich korzystać. Urząd proponuje również pobranie aplikacji e-praca. Ona również ułatwia szukanie zatrudnienia wraz ze wszystkimi zasobami Powiatowego Urzędu Pracy w Gorlicach. Już sama strona internetowa instytucji to skarbnica wiedzy dla osób bezrobotnych, które szukają pracy, ale nie mogą jej znaleźć. 

Pracownicy urzędu przygotowali różne porady, pomoc kierowaną prosto dla obywateli Ukrainy oraz obwieszczenia o lokalnych targach pracy i innych wydarzeniach, które powinny interesować każdą osobę aktywnie szukającą zatrudnienia. Warto również wiedzieć, że urząd pracy w Gorlicach świadczy nie tylko same usługi pośrednictwa pracy, ale także wspiera kandydatów na wiele innych sposobów. 
Może potrzebujesz konsultacji z profesjonalnym doradcą zawodowym, może Twoje szanse na lokalnym rynku zatrudnienia zwiększy udział w konkretnym kursie lub szkoleniu, a może dzięki publicznym funduszom na założenie własnej firmy, zaczniesz działać jako lokalny przedsiębiorca. Zarejestruj się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gorlicach, zyskaj dostęp do ofert pracy i dowiedz się, jak jeszcze pomoże Ci ta instytucja.